kamera - obraz na żywo, pogoda, e-kartki, galeria zdjęć, księga go¶ci
ABCalendar - Kalendarz imprez i wydarzen

CYKLI¦CI NA START - W GDAŃSKU RUSZA BIKE FESTIWAL!

W dniach 6-7 kwietnia w gdańskim AMBEREXPO odbędzie 5. edycja BIKE FESTIWALU - największej tego typu imprezy w Polsce

W dniach 6-7 kwietnia w gdańskim AMBEREXPO odbędzie 5. edycja BIKE FESTIWALU - największej tego typu imprezy w Polsce, inauguruj±cej sezon rowerowy. Organizatorzy przygotowali szereg nowo¶ci, m. in. AMBEREXPO Eliminator MTB, Strider Adenture Zone - zawody dla najmłodszych, spinningowy maraton Calypso Power Bike i spotkania z rowerowymi podróżnikami

BIKE FESTIWAL to impreza promuj±ca rowerowy styl życia, skierowana do aktywnych, rowerowo zakręconych ludzi – tych którzy o rowerach wiedz± już prawie wszystko, i tych którzy swoj± przygodę z nimi dopiero rozpoczynaj±. Jedni i drudzy  będ± mieli niepowtarzaln± okazję do zapoznania się z rynkowymi nowo¶ciami. W imprezie udział wezm± producenci, dystrybutorzy oraz salony i serwisy rowerowe. Wielu wystawców zapowiada sprzedaż swoich produktów w specjalnych, targowych cenach! Go¶ćmi specjalnymi Festiwalu będ± m.in.: Igor Tracz – wielokrotny Mistrz ¦wiata w bikejoringu, Rafał GręĽlikowski – słynny rowerowy podróżnik, Bartek Ćwik – utytułowany zawodnik trialu rowerowego,  Kamil Kobędzowski – jeden z czołowych przedstawicieli ¶wiatowego MTBstuntu.

Po raz pierwszy podczas Festiwalu odbędzie się wy¶cig AMBEREXPO MTB Eliminator (sobota, 6 kwietnia). To niesamowite kolarskie widowisko, w którym udział można wzi±ć po wcze¶niejszej rejestracji na stronie: https:www.mazurymtb.pl. W niedzielę trasa  zawodów zmieni się w tor testowy, gdzie pod okiem instruktorów będzie można testować rowery przygotowane przez wystawców.

Konkurencj± dla najmłodszych dzieci (w wieku 2-5 lat) będ± zawody na rowerkach biegowych STRIDER ADVENTURE ZONE. Rywalizacja rozegrana zostanie w sobotę i niedzielę na rowerkach dostarczonych przez amerykańskiego producenta, na specjalnie przygotowanej trasie.  (zapisy https://www.mazurymtb.pl/). 

Niemał± dawkę sportowych emocji zapewni± też uczestnikom i kibicom: spinningowy maraton Calypso Power Bike, pokazy trialu rowerowego i MTB Stuntu, symulator dachowania, Rolkowisko (warsztaty z instruktorami ROLL 4 ALL) i konkursy z fantastycznymi nagrodami. 

Niezwykle ciekawie zapowiadaj± się: testy innowacyjnych rowerów i pojazdów napędzanych energi± elektryczn± (przeprowadzane na specjalnie przygotowanym torze) oraz wystawy rowerów nietypowych i zabytkowych. Na stoisku Obszaru Metropolitalnego  Gdańsk Gdynia Sopot będzie można dowiedzieć się o możliwo¶ciach, jakie daje wprowadzenie Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO.

W strefie zabawy i edukacji czekać będ± atrakcje dla najmłodszych: m. in. Akademia Bezpiecznej Jazdy, gry i zabawy z animatorami. Na scenie co godzinę  organizowane będ± konkursy dla publiczno¶ci, w których będzie można wygrać fantastyczne nagrody: rowery, stroje, akcesoria i kosmetyki rowerowe.

BIKE FESTIWAL jest czę¶ci± szerokiego projektu FREE TIME FESTIWAL, którego nowym projektem jestFestiwal Podróży ¦LADY. Tu bohaterami będ± podróżnicy - uwaga również rowerowi! Leszek Pachulski udowodni, że ¶lady rowerowych opon można zostawić nawet na lodzie i ¶niegu zamarzniętego Bajkału, a Zbigniew Popowski opowie o pierwszej rowerowej sztafecie dookoła ¶wiata Bike Jambore.

Na wszystkich cyklistów na terenie zewnętrznym targów czekać będzie parking oraz darmowy serwis  rowerowy.

BIKE FESTIWAL | bikefestiwal.pl | freetimefestiwal.pl
termin:
 6 kwietnia, godz. 10.00-18.00 | 7 kwietnia, godz. 10.00-17.00 | WSTĘP WOLNY

miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

 
   © 2003-2019 Projekt i wykonanie: StudioFX.biz