kamera - obraz na żywo, pogoda, e-kartki, galeria zdjęć, księga go¶ci
ABCalendar - Kalendarz imprez i wydarzen

GRILL FESTIWAL 2019

Przystawka z ryb bałtyckich lub jeziornych, potrawa z wykorzystaniem antrykotu z polskiej wołowiny...

PRZYJED¬ DO GDAŃSKA I WYGRAJ TYTUŁ GOLD GRILL TEAM!

Przystawka z ryb bałtyckich lub jeziornych, potrawa z wykorzystaniem antrykotu z polskiej wołowiny - to zadania przed którymi stan± uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego o Tytuł GOLD GRILL TEAM podczas imprezy Grill Festiwal 2019 w Gdańsku. W pierwszy kwietniowy weekend nad AMBEREXPO unosić się będzie smakowity zapach potraw z grilla.

POLE BITWY

Pierwszego dnia w konkursie zmierz± się  uczniowie szkół gastronomicznych (klasy szkół zasadniczych zawodowych oraz technika o profilu gastronomicznym oraz innych pokrewnych zawodów), natomiast drugiego - profesjonalni kucharze. Efekt grillowych zmagań oceniać będzie profesjonalne jury pod przewodnictwem Krzysztofa Szulborskiego, prezesa  Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. Honorowym jurorem Konkursu będzie legendarny Szef Kuchni Kurt Scheller.

Zmagania konkursowe w kategorii JUNIOR poprowadzi Łukasz Konik – szef kuchni zafascynowany naukowym podej¶ciem do sztuki tworzenia potraw, specjalizuj±cy się w kuchni molekularnej, Prezes Polskiej Inicjatywy Kulinarnej, znany widzom z programów telewizyjnych „Pytanie na ¶niadanie” (TVP2) oraz MasterChef Junior (TVN). 

Prowadz±cym pojedynek na grille drugiego dnia w kategorii MASTER będzie Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny, gospodarz popularnego programu „Jakubiak lokalnie” (Kuchnia+), występował także w telewizji ¶niadaniowej „Dzień Dobry TVN” i w programie „Pytanie na ¶niadanie”. Jakubiak przekonuje do korzystania z rodzimych, regionalnych produktów, promuje polsk± kuchnię i polskich producentów.

Na zwycięzców czekaj± puchary i cenne nagrody. W kategorii Master nagrody pieniężne i rzeczowe, w kategorii Junior nagrody rzeczowe oraz staże w trójmiejskich restauracjach: Biały Królik, Corrèze i Eliksir.

CO POŁOŻYĆ NA RUSZCIE?

Konkursowi towarzyszyć będzie szereg atrakcji: kulinarne pokazy, spotkania z pasjonatami gotowania, prelekcje piwowarów, strefa piknikowa z DJ-em oraz strefa zbaw dla najmłodszych. Będzie też można dowiedzieć się co, jak i kiedy grillować. Nie zabraknie kulinarnych sztuczek i sekretów. Na tych, którym kibicowanie podczas konkursowych zadań zaostrzy apetyt, czekać będzie specjalnie przygotowana strefa FOOD COURT, a w niej smakowito¶ci przyrz±dzane oczywi¶cie na grillu. Natomiast na miło¶ników specjałów kuchni ¶wiata ze swoj± ofert± czekać będ± Food Trucki.

CHWYTAJ DZIEŃ!

Grill Festiwal to nowy, cykliczny projekt Międzynarodowych Targów Gdańskich realizowany przy współpracy Restauracji AMBERESIDE oraz firmy Sebastian Cichy MOBILE CHEF. Impreza odbywa się w ramach organizowanego w Gdańsku od pięciu lat FREE TIME FESTIWALU - rozpoznawalnego, realizowanego w nowoczesnej, dynamicznej formule wydarzenia, które co roku odwiedza 20 000 go¶ci.

FREE TIME to multidyscyplinarny bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Impreza adresowana do ludzi nielubi±cych się nudzić, aktywnie i twórczo spędzaj±cych czas, rodzin z dziećmi, poszukuj±cych nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. WARTO TU BYĆ!

GRILL FESTIWAL W PIGUŁCE
GDZIE? Gdańsk, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO
KIEDY? 6-7 kwietnia 2019
WSTĘP WOLNY

ORGANIZATORZY
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, Restauracja Amberside, Sebastian Cichy - Mobile Chef

więcej informacji:  grillfestiwal.pl, facebook 

 
   © 2003-2019 Projekt i wykonanie: StudioFX.biz