kamera - obraz na żywo, pogoda, e-kartki, galeria zdjęć, księga go¶ci
ABCalendar - Kalendarz imprez i wydarzen

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych zakończone

Tegoroczna edycja Plażowych Mistrzostw Budowniczych dobiegła końca. W 23 nadmorskich miastach powstały piaskowe góry o ł±cznej wysoko¶ci 5518 cm. Do ich budowy posłużył dziecięce łopaty do piasku marki Wader.


Tegoroczna edycja Plażowych Mistrzostw Budowniczych dobiegła końca. W 23 nadmorskich miastach powstały piaskowe góry o ł±cznej wysoko¶ci 5518 cm. Do ich budowy posłużył dziecięce łopaty do piasku. 

Budowniczowie z roku na rok coraz bardziej zaskakuj± swoj± pomysłowo¶ci±, sił± i pozytywnym nastawieniem do rywalizacji. Każda kolejna konstrukcja to niesamowite emocje, ale też ogrom piasku. Podczas tegorocznej edycji najwyższa góra sięgnęła 349 cm, a ¶rednia wysoko¶ć budowli wyniosła 262,7 cm.

Je¶li przyjmiemy, że każda góra ma około 60 ton, to uczestnicy zabawy przerzucili naszymi łopatami 1260 ton piasku. Piasek ten wypełniłby około 21 wagonów towarowych. To niewiarygodne, ale prawdziwe – komentuje Ewelina Kozielska z firmy Wader-WoĽniak, partnera wydarzenia. 

Budowanie podczas pi±tej już edycji Mistrzostw trwało w sumie 30,5 godziny. Oszacowano, że w usypywanie gór zaangażowało się około 1000 ¶miałków, a ich zmagania obserwowało co najmniej 10 razy tyle osób przebywaj±cych w tym czasie na kurortowych plażach. Każdy z uczestników w ci±gu 90 minut przerzucił około 1,5 tony piasku, co stanowiło nie lada wyzwanie nie tylko dla buduj±cych, ale i dla łopat, którymi się posługiwali. 

Na jednej z plaż zgłosił się do organizatorów Pan Maciek, który trzy lata temu wygrał w konkursie duż± łopatę do budowania i służy mu na plaży już trzeci sezon. To najlepiej ¶wiadczy o trwało¶ci naszych produktów – dodaje Kozielska.

W każdej miejscowo¶ci swoje małe zamki budowały również dzieci. Najczęstsze motywy, które mogli¶my podziwiać to ryby, foki, żółwie zamki i warownie. Najbardziej oryginalne pomysły to poci±g, wiatrak i... skocznia narciarska "Wielka krokiew”. 

 
   © 2003-2019 Projekt i wykonanie: StudioFX.biz