kamera - obraz na żywo, pogoda, e-kartki, galeria zdjęć, księga go¶ci
Kalendarz Imprez Lato 2018 nad Polskim Morzem

Relacja z Free Time Festiwal 2017

Moc atrakcji w ostatni weekend 1-2 kwietnia 2017 zapewnił wszystkim uczestnikom tegoroczny Free Time Festiwal w Gdańsku. W wydarzeniu organizowanym w halach Amber Expo wzięło udział kilkuset wystawców i kilkadziesi±t tysięcy odwiedzaj±cych z Polski z zagranicy, w tym całe rodziny z dziećmi.

Moc atrakcji w ostatni weekend 1-2 kwietnia 2017 zapewnił wszystkim uczestnikom tegoroczny Free Time Festiwal w Gdańsku. W wydarzeniu organizowanym w halach Amber Expo wzięło udział kilkuset wystawców i kilkadziesi±t tysięcy odwiedzaj±cych z Polski z zagranicy, w tym całe rodziny z dziećmi. 

Liczne pokazy i prezentacje sprawiły, że nie sposób było się nudzić. Na wielu stoiskach organizowane były konkursy z cennymi nagrodami. W ramach Free Time Festiwal można było odwiedzić targi "Turystyka i Czas Wolny", "Kajak Expo", "Bike Festiwal", "Ogrodowe Kreacje" (go¶ć specjalny: Maja Popielarska), "Festiwal Smaków i Food Trucków" z kuchni± z całego ¶wiata oraz obejrzeć debiuty i Mistrzostwa Polski "Fit-Kid & Fitness Aerobic". Była również plaża, na której można było m.in. pograć w siatkówkę plażow±. Zobaczcie nasz± krótk± relację filmow±:

Festiwal sprawdził się nie tylko jako znakomita forma rozrywki i rekreacji, ale również doskonale spełnił rolę edukacyjn± - na wielu stoiskach można było w interaktywny i przystępny sposób poszerzyć swoj± wiedzę. W¶ród wystawców było m.in. Gdańskie ZOO - które zorganizowało konkurs dotycz±cy zwierz±t w nim żyj±cych oraz prowadziło akcję po¶więcon± zagrożonym gatunkom. Na stoisku Pomorskiej Policji podobnie jak w ubiegłym roku odwiedzaj±cy poszerzali swoj± wiedzę z zakresu bezpieczeństwa drogowego i nie tylko. Centrum nauki "Experyment" w Gdyni odkrywał przed dziećmi i młodzież± ¶wiat nauki.

Na miejscu można było się naje¶ć do syta. Uczestnicy Free Time Festiwal mogli skorzystać z bogatej oferty kuchni z całego ¶wiata. "Fast Food", "Slow Food", kuchnia wegetariańska, kuchnia orientalna, klasyczne kiełbaski z frytkami - każdy mógł znaleĽć co¶ dla siebie. Zainteresowanie było ogromne, więc do każdego z kilkudziesięciu Food Trucków, szczególnie po południu, tworzyły się kolejki i trzeba było chwilę odczekać na upragniony posiłek. Przy unosz±cych się w powietrzu aromatach było to prawdziwym wyzwaniem. Po festiwalowym weekendzie kucharze będ± zapewne potrzebowali kilka dni odpoczynku, bo przez cały czas trwania imprezy pracowali bez przerwy na najwyższych obrotach.

Oprócz food trucków można było zasmakować regionalnej kuchni na wielu stoiskach. Muzeum Zamkowe w Malborku częstowało wszystkich chętnych lokalnymi rarytasami, po czym można było przyst±pić do malowania ceramicznych medali. Malowania zreszt± było więcej na Free Time Festiwal - np. na stoisku 
"Polferries / Kraina Dziecięcych Marzeń", gdzie dziecięce twarze nabierały barw i zamieniały się w różne zwierz±tka, po czym przystępowały do bitwy na dmuchane miecze.

Po s±siedzku swoje stoisko miał nasz portal www.polwysep.pl - dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, za miłe słowa i ciekawe rozmowy. Rozdali¶my m.in. dwa tysi±ce naszych mapek z atrakcjami Powiatu Puckiego i 5 kg krówek. ;)
   © 2003-2018 Projekt i wykonanie: StudioFX.biz